Dzbanki filtrujące – ogromny pakiet zalet za niską cenę

Dzbanki filtrujące wykorzystuje się do przetrzymywania przefiltrowanej wody. Dzięki nim można efektywnie korzystać z filtrów do wody – tylko dzbanki są do tego odpowiednio przystosowane. Wraz z ich udziałem możliwe jest filtrowanie wody i przelewanie jej do szklanki, a następnie cieszenie się smakiem idealnie czystej, klarownej wody. Dzbanki filtrujące różnią się od siebie marką, wielkością i wykonaniem.

Dzbanki filtrujące – charakterystyka

 

Dzbanki filtrujące w najpopularniejszych modelach zbudowane są z plastiku. Jednak plastik to nie jedyny materiał, z którego produkowane są dzbanki. Na rynku można znaleźć również inne dzbanki zbudowane choćby ze szkła. Szkło jest bardziej prestiżowym materiałem do przetrzymywania wody gdyż nie reaguje z nią nawet pod wpływem nasłonecznienia czy nagrzania. Osoby, które dbają o takie punkty bardzo cenią sobie szklane dzbanki filtrujące.

Oprócz materiału dzbanki bardzo często różnią się pojemnością i możliwościami filtracyjnymi. Największe dzbanki potrafią sięgać nawet 4,0 litrów. Dzięki nim w największych rodzinach czy korporacjach picie wody z dzbanków może być o wiele wygodniejsze niż w mniejszych dzbankach. Większe dzbanki nie muszą być tak często napełniane przez co są po prostu praktyczniejsze. Istnieją bardzo niewielkie dzbanki, które mogą być jednocześnie butelkami z dodatkiem filtrów. Dzięki nim osoby spacerujące, uprawiające sport czy przebywające na siłowni mogą filtrować wodę kranową niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Jednak do takich butelek konieczne są specjalne filtry.

Jakie są możliwości filtrów do wody?

 

Możliwości filtrów do wody są spore. Mówi się, że najbardziej popularne dzbanki filtrujące są w stanie przefiltrować nawet 150 litrów wody. Ich ograniczone możliwości związane są z charakterystyką budowy filtrów. Bowiem powstają one głównie z węgla aktywnego – absorbentu pochłaniającego zanieczyszczenia. Gdy absorbent wchłonie dużo zanieczyszczeń nie jest w stanie wchłaniać kolejnych. Taki stan rzeczy odbywa się po przefiltrowaniu właśnie 150 litrów wody w najpopularniejszych modelach.