Pęknięta szyba w aucie – co robić? Czy trzeba wzywać pomoc drogową?

Na obszarze Polskim odnotowywana jest znacząca popularność firm, które zajmują się szeroko pojetą pomocą drogową. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ zapotrzebowanie na takie wsparcie utrzymuje się na wysokim poziomie. Takie firmy oferują wyjazdy do stłuczek, wypadków czy też nagłych awarii w terenie. Przykładem takiej awarii może być uszkodzenie szyby samochodowej.

Szyba nie tylko umożliwia obserwację otoczenia i drogi, ale również stanowi ona dość istotny element konstrukcyjny samochodu. Jej uszkodzenie wpływa więc niekorzystnie na stan pojazdu oraz na bezpieczeństwo jazdy. Zwiększa się ryzyko wypadku poprzez brak możliwości dokładnej obserwacji otoczenia. Dodatkowo kierowca jadący autem z pękniętą szybą może otrzymać mandat, a jego dowód rejestracyjny zostanie zatrzymany przez Policję podczas kontroli.

  • Fachowa naprawa drobnych uszkodzeń na trasie

Eksperci z serwisu PomocDrogowa.info ostrzegają, że w przypadku uszkodzenia szyby samochodowej, nie można kontynuować podróży. Wiąże się to bowiem z ograniczoną widocznością, zagrożeniami konstrukcyjnymi oraz ryzykiem mandatu i innych konsekwencji prawnych na wypadek kontroli policyjnej. Na szczęście sporo firm na rynku specjalizuje się w pomocy polegającej na dojechaniu do klienta i sklejeniu odprysku przy pomocy specjalnego kleju.

  • Poważne uszkodzenia szyb – fachowe wsparcie

Jeśli uszkodzenie szyby jest silne to konieczne będzie skorzystanie ze specjalistycznych usług. Jedną z ciekawszych opcji jest wezwanie firmy zajmującej się pomocą drogową. Takie przedsiębiorstwa są w stanie zapewnić szeroki zakres usług. Podstawową formą wsparcia jest w ich przypadku sprawny i bezpieczny transport samochodu do stacjonarnego serwisu, który to z kolei naprawi albo wymieni szybę.

Spore grono firm zajmujących się pomocą drogową oferuje swoim klientom działania z zakresu wsparcia w przypadku uszkodzenia szyb. Najczęściej takie usługi obejmują klejenie niewielkich odprysków za pomocą specjalnych substancji klejących. Większe uszkodzenia wymagają jednak holowania auta do serwisu stacjonarnego, który po prostu wymieni szybę.

Kolejna dostępna opcja to skorzystanie z usług mobilnego serwisu szyb samochodowych. Takie firmy zajmują się nie tylko klejeniem uszkodzeń. W razie potrzeby dojadą do klienta (również na trasę na miejsce awarii) i dokonają wymiany szyby w terenie. Jest to możliwe dzięki kwalifikacjom fachowców i nowoczesnemu sprzętowi.

  • Mocne strony firm pomagających klientom w zakresie szyb

Na terenie Polski istnieje sporo przedsiębiorstw, które trudnią się nowoczesnym wsparciem z zakresu szyb samochodowych. Do tego grona można zaliczyć mobilne serwisy samochodowe i pomoce drogowe. Firmy te posiadają sporo ważnych zalet, takich jak między innymi:

  • fachowy sprzęt do wykonywania zleceń poza serwisem stacjonarnym,
  • nowoczesne wyposażenie do holowania (pomoc drogowa),
  • wykwalifikowany oraz doświadczony personel,
  • szybki dojazd do klientów (często mogą oni liczyć na całodobową obsługę),
  • sprzęt to wymiany szyby w terenie (mobilne serwisy).