Opłacalny leasing ciągnika siodłowego

Korzystanie z samochodów ciężarowych w trakcie prowadzenia firmy przewozowej jest oczywistą koniecznością. Jednak rodzaj wyboru finansowania takiego pojazdu jest bardziej różnorodny. Jedni przedsiębiorcy wolą kupno, inni wynajem, a jeszcze inni bardzo opłacalny leasing ciągnika siodłowego. Ten ostatni na pierwszy rzut oka jest największą tajemnicą dla osób, które jeszcze nigdy nie korzystały z tego typu finansowania. Czym jest i na czym polega leasing samochodu ciężarowego?

Leasing ciągnika siodłowego bez tajemnic 

Leasing ciągnika siodłowego jest bardzo opłacalną formą zdobycia pojazdu ciężarowego. Przede wszystkim wszystko może odbyć się z dnia na dzień pod jednym warunkiem. Jest nim posiadanie firmy, na której użytek zdobywa się dany pojazd. Podczas rozmowy leasingodawca ustala umowę z leasingobiorcą dotyczącą udostępnienia ciągnika siodłowego. Są w niej zawarte comiesięczne koszty, które leasingobiorca będzie musiał opłacać. Również w takiej umowie znajduje się czas trwania leasingu oraz bardzo ważny z perspektywy kierownika firmy przewozowej limit wykonanych kilometrów. Aby zabezpieczyć się przed karami warto ustawić wysoki limit przeprowadzanych kilometrów bowiem ciągniki siodłowe każdego dnia pokonują ogromne dystanse.

Dzięki leasingowi przedsiębiorca otrzymuje samochód w pełni sprawny – często na bardzo dobrych warunkach. W przypadku awarii czy konieczności przeprowadzania przeglądów technicznych nie musi on z własnej kieszeni opłacić wszystkich tych zobowiązań. Stoją one po stronie formalnego właściciela pojazdu. często w przypadku uszkodzeń samochodu leasingodawca zobowiązany jest dostarczyć samochód zastępczy na czas nieobecności samochodu leasingowanego. To świetna opcja, która ogranicza ryzyko przestojów firmowych.

Podsumowanie 

Jak widać leasing ciągnika siodłowego potrafi być opłacalny. Niesie za sobą ogromny pakiet zalet, z którego po prostu warto skorzystać. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że coraz większa liczba przedsiębiorców korzysta właśnie z leasingu.

place.pl ot.pl ari.pl