Flutter vs. aplikacje mobilne

Czy aplikacje mobilne są chętnie wykorzystywane? Tak. Wystarczy spojrzeć na zawartość swojego smartfona, aby stwierdzić, że człowiek nie jest w stanie wyobrazić sobie bez nich życia. Programiści wykorzystują narzędzie o nazwie Flutter, jakie okazuje się nie lada pomocą w przypadku tworzenia aplikacji. Dlaczego? Istnieje przynajmniej kilka powodów, które są w stanie nakłonić programistów do zmiany swoich dotychczasowych nawyków na Flutter.

Współdzielenie kodu

Flutter app development oferowane są przez wielu programistów, którzy pracują m.in. w szeregach 10Clouds. To właśnie oni doskonale zdają sobie sprawę z tego, że Flutter pozwala na współdzielenie kodu w przypadku wielu platform. Nie trzeba przy tym używać wielu kodów programistów. Wszystko opiera się na Dart. Dzięki temu całość jest spójna i przejrzysta, a programiści zyskują dużo czasu na to, aby móc w odpowiednim czasie reagować na nadchodzące zmiany, jakie będą na pewno.

Hot Reload

Żaden programista nie będzie miał problemu z szybką weryfikacją kodu, dzięki dostępowi do funkcji Hot Reload. Do tej pory, osoby jakie miały przyjemność pracować na Androidzie, miały z tym ogromny problem. Weryfikacja nie przebiegała w takim tempie, jaki im najbardziej by odpowiadał. Co daje jeszcze Hot Reload? Do tego, aby Fluttera wykorzystać do prototypowania na bieżąco. Na żywo będzie można oglądać to, co dzieje się na ekranie, sprawnie reagując na wszelkie nieprawidłowości. Taka funkcja przydatna jest w szczególności, podczas szkoleń na żywo, których celem pokazanie jest funkcjonalności Flutter.

Szybkość funkcjonowania

Jeżeli ktoś narzekał na to, że jego aplikacja nie działa tak, jak powinna, jak najszybciej powinien przejść na Flutter. To właśnie dzięki temu funkcjonowanie aplikacji, w szczególności, jeżeli chodzi o szybkość, zostanie w znaczący sposób podniesiona. Jeżeli tylko jest to możliwe, Flutter umożliwia wyświetlanie 120 klatek na sekundę. Aczkolwiek, najczęściej szybkość ta utrzymuje się na poziomie 60fps. Dwa razy mniej, ale i tak w porównaniu do innych aplikacji, jakie nie zostały stworzone przez Flutter, jest to ogromna liczba. Programiści mogą również zapoznać się z dodatkowymi narzędziami, jakie są w tym środowisku dostępne. To właśnie dzięki nim będzie można faktycznie stwierdzić, gdzie jest problem z wydajnością, jak również jak można sobie z takim przypadkiem poradzić. Tak, aby wszyscy użytkownicy byli zadowoleni z aplikacji, która została dla nich udostępniona. 

 

ganos.com riagematterstokids.org ialdent.pl