Spodnie do jazdy konnej – co musimy o nich wiedzieć?

Spodnie do jazdy konnej, to obok toczka jeden z najważniejszych elementów przeznaczonych dla jeźdźca. Nowoczesne spodnie do jazdy konnej zapewniają komfort w czasie uprawiania sportu, jak również pozwalają na lepszą ochronę skóry. Jakie materiały wykorzystywane są do tworzenia bryczesów? Jak dobrać idealne spodnie do jazdy konnej?

Funkcjonalne spodnie do jazdy konnej

Jazda konna jest sportem ogólnorozwojowym – oznacza to, że dyscyplina ta wpływa na cały nasz organizm. W ostatnich latach lekcje jeździectwa stały się znacznie bardziej przystępne, przez co naukę jazdy rozpoczynają osoby w różnym wieku, zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby starsze. Aby móc zapewnić sobie wysoki komfort podczas treningu, warto zainwestować w funkcjonalną odzież jeździecką. Spodnie do jazdy konnej tworzone są z myślą o wygodzie – są one tworzone z wysokiej jakości tkanin, które łączą włókna naturalne i syntetyczne. Włókna naturalne to przede wszystkim  bawełna, która sprawia, że tkanina jest nie tylko odporniejsza na ścieranie, ale też pozwala na cyrkulację powietrza i na wentylowanie skóry. To szczególnie istotne w okresie lata! Włókna syntetyczne to przede wszystkim elastan, który sprawia, że tkanina jest bardziej elastyczna, lepiej dopasowuje się do ciała. Włókna syntetyczna sprawiają również, że materiały takie szybciej schną. Spodnie do jazdy konnej uzupełnione są również o funkcjonalne leje – mogą być one wykonane z naturalnej skóry, silikonu. Leje umieszczane są po wewnętrznej stronie nogawek, a ich zadaniem jest poprawienie przyczepności do siodła.

Dodatkowe elementy w spodniach do jazdy konnej

Spodnie do jazdy konnej uzupełnione są o szlufki, aby możliwe było przeciągnięcie paska. To szczególnie ważne w przypadku zawodów jeździeckich, gdzie oceniana jest nie tylko technika jazdy, ale też ogólna prezencja. Spodnie posiadają również niewielkie kieszonki, które pozwolą na przechowywanie monet czy kluczy.

 

 

zobacz zobacz ela.pl