Ile kosztuje rejestracja samochodu w Polsce?

Zakup nowego samochodu to bez wątpienia spory wydatek, ale i radość, szczególnie dla miłośników motoryzacji. Nie ma znaczenia, czy kupujemy samochód w salonie czy z drugiej ręki – konieczne będzie dopełnienie formalności w odpowiednich urzędach. Ile kosztuje rejestracja samochodu w Polsce? O czym musimy pamiętać?

 

Ile kosztuje rejestracja samochodu – informacje praktyczne

Kupując nowy samochód odczuwamy sporą ekscytację. Miłośnicy motoryzacji chętnie kupują zarówno w salonach, jak i z drugiej ręki, nierzadko szukając motoryzacyjnych perełek również za granicą. Kupując samochód konieczne jest jego zarejestrowanie – będzie to wymagało odwiedzin w urzędzie komunikacji z kompletem dokumentów. Jakie dokumenty potrzebne będą do zarejestrowania samochodu? Przede wszystkim konieczny jest wniosek o rejestrację pojazdu, dowód własności (np. umowa kupna-sprzedaży), dotychczasowe tablice i dowód rejestracyjny, ale również dowód tożsamości. Niezbędna będzie też karta pojazdu. Jeśli samochód został sprowadzony zza granicy musimy też udowodnić, że opłacona została akcyza. Jeśli samochód pochodzi z kraju innego niż Polska, wiele dokumentów musi zostać przetłumaczonych przez tłumacza przysięgłego. Ile kosztuje rejestracja samochodu w Polsce?

 

Sprawdź, ile kosztuje rejestracja samochodu w Polsce

Zastanawiając się, ile kosztuje rejestracja samochodu w Polsce, nie musimy martwić się o duże wydatki. Szacuje się, że koszt rejestracji to ok. 180 zł. W cenie tej uwzględniono nowe tablice rejestracyjne, jak również dowód rejestracyjny, nalepkę kontrolną, pozwolenie czasowe, znak legalizacyjny. W kwocie ten ujęto też opłaty administracyjne. Warto pamiętać, że jeśli auto ma dwóch właścicieli, to oboje oni muszą się stawić w urzędzie, aby podpisać niezbędne dokumenty.

 

owiesci.com.pl eshaphotography.com iancedoctor.com